admin Brak komentarzy

Bez względu na to, czy przewieziecie meble sami, czy wybierzecie profesjonalne taxi bagażowe takie jak te – http://www.bagazowe.com.pl/, chcielibyśmy pomóc w uniknięciu rozlewania się łez na uszkodzonych pudełkach – dlatego tutaj przyjrzymy się dziesięciu rzeczom, które są najbardziej narażone na ryzyko w dniu przeprowadzki.

1. Wyposażenie elektryczne.

Elementy elektryczne mogą być bardzo wytrzymałe (np. ekspres do kawy lub czajnik elektryczny) lub niezwykle delikatne (np. telewizor z płaskim ekranem lub odtwarzacz DVD). Nie dziwi więc, że ta ostatnia grupa przedmiotów jest najbardziej narażona na uszkodzenia podczas przeprowadzki. W celu ochrony tych przedmiotów (szczególnie gdy są one nieporęczne – np. telewizor 42 cale),inwestując w profesjonalne taxi bagażowe (firmy powinny posiadać ubezpieczenie, jak podano na stronie http://www.bagazowe.com.pl/przewoz-mebli.html). Jeśli zdecydujesz się na samodzielne przeniesienie tych przedmiotów, odkurz telewizor przed ich przeniesieniem (niektóre są tak delikatne, że cząsteczki kurzu mogą porysować ekran lub przedostać się do tyłu); w przypadku innych przedmiotów wskazana jest duża ilość folii bąbelkowej, styropianu i wytrzymałego pudełka. Naszą ostatnią wskazówką jest trzymanie wszystkich kabli i pilotów w tym samym pudełku (nie chodzi tu o potencjalne uszkodzenia, a bardziej o utrzymanie czystości).

2. Meble.

Bez względu na to, jak dokładnie zmierzyłeś swoją nową nieruchomość, przeciskanie stołu, sofy lub fotela z ramieniem przez drzwi wejściowe może spowodować poważne uszkodzenia. Z tego powodu meble są często uszkodzone w przeprowadzce (a także powoduje więcej niż kilka otarć i zadrapań w drodze ze starego lokalu i w drodze do nowego lokalu).

3. Delikatne rzeczy.

Nie powinno nikogo dziwić, że na naszej liście znajdują się takie drobiazgi jak naczynia czy ubrania szklane – jednak mimo ich kruchości wydaje się, że wielu domowych kibiców nie docenia tego, ile opakowań tych przedmiotów potrzebuje.

Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje rzeczy się zepsują, to zadaj sobie pytanie – czy z pewnością zrzucisz z wysokości ramion pudełko, w którym się znajdują? Jeśli nie, nadszedł czas, aby dodać więcej folii bąbelkowej i styropianu!

4. Rośliny.

Rośliny mogą okazać się trudnym wyzwaniem do przeniesienia – szczególnie jeśli są one typem do rzucenia liści. Jeśli zainwestowałeś w swoją zieleń wewnątrz i na zewnątrz – a twoje rośliny są drogie, dobrze jest rozważyć profesjonalną bagażówkę, która będzie dobrze zorientowana w opiece nad takimi przedmiotami.
Jeśli zdecydujesz się przenieść swoje rośliny samodzielnie, możesz w pewien sposób chronić je poprzez umieszczenie ich w dużych pudełkach z otworami wentylacyjnymi.

5. Lustra.

Spośród wszystkich pozycji na naszej liście, jest to, co może zachęcić do największej ostrożności. Są one oczywiście kruche, jednak dla tych, którzy są przesądni, porzucenie jednego z nich może spowodować siedem całych nieszczęśliwych lat w nowym domu.

6. Biały sprzęt.

Biały towar może wydawać się dość mocny, ale często jest o wiele bardziej kruchy, niż nam się wydaje. Na przykład zamrażarki mają na plecach orurowanie, które wymaga jedynie małego wstrząsu, aby je uszkodzić. To, co sprawia, że jest to jeszcze bardziej powszechne, to waga tych towarów, ponieważ mogą one być często upuszczone, gdy przewoźnik uważa, że przedmiot zbyt wiele nie waży.

7. Dzieło.

Płótna, drewniane ramy i szkło – każde z nich jest tak delikatne, co sprawia, że dzieło sztuki może stać się potencjalnym koszmarem dnia. Jeszcze większym wyzwaniem jest kosztowne wykonanie ramek, ponieważ są one zazwyczaj bardziej szczegółowe, a co za tym idzie o wiele delikatniejsze. Zawiń swoje dzieło w folię bąbelkową i zawsze unikaj umieszczania płótna obok przedmiotów o ostrych krawędziach (np. stołu lub podstawki pod telewizor).

8. Alkohol.

Po stresie, który nieuchronnie towarzyszy przeprowadzce, wiele osób docenia później możliwość zrelaksowania się przy drinku po dotarciu do celu i spędzeniu pierwszej nocy w nowym domu. Ostatnią rzeczą, z którą chcesz się zmierzyć jest pudełko pełne rozbitych butelek.
Dlatego należy ostrożnie pakować butelki, upewniając się, że szklanka nie dotyka szkła – i należy wziąć pod uwagę pogodę, ponieważ może to zrujnować niektóre napoje, takie jak gorąca puszka pogodowa z winem.

9. Stoły.

Stoły mogą być bardzo niewygodne, szczególnie jeśli nie są one typu, który można zepsuć. Najgorsze z nich to marmurowe i szklane stoły – oba są dosłownie przypadkiem, który czeka na nas. Naszą radą w tym przypadku jest posiadanie jak największej ilości rąk na pokładzie oraz ochrona delikatnych powierzchni i narożników za pomocą folii bąbelkowej.

10. Plecy.


Wielka Brytania jest krajem, w którym praktykuje się stosowanie niewłaściwych podnośników i osób przeprowadzkowych, a każdego roku odnotowuje się 54 000 przypadki obrażeń podczas samego czasu pracy. Nic nie może stanowić alternatywy dla tego, jak profesjonalna bagażówka, jednak jeśli zdecydujesz się przemieszczać samodzielnie, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby chronić plecy przed przeciążeniami i urazami:

  • – Zawsze twarzą w twarz z przedmiotem i nigdy nie podnoś podczas skręcania.
  • – Do szczególnie dużych mebli należy używać wózków.
  • – Uniesienie z kolan, z prostym plecami.
  • – Rozważ trasę, która znajduje się przed Tobą, aby móc sformułować plan nawigacji w obszarach problemowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *